Koblacja

Koblacja w laryngologii

Koblacja to nowoczesna technika operacji migdałków podniebiennych, popularnie nazywana przez pacjentów „laserem”.

Koblacja jest dobrą alternatywą dla operacji klasycznej, w której używa się tradycyjnych metalowych narzędzi, w  technice tej  wykorzystuje się pole elektromagnetyczne, które w obecności soli fizjologicznej przekształca się w plazmę o temperaturze 40-70 stopni. Plazma powoduje rozpuszczenie się tkanek wokół migdałka i oddzielenie go od podłoża, a relatywnie niska temperatura oszczędza sąsiednie tkanki, chroniąc je przed nadmiernym urazem termicznym.

Koblacja migdałków podniebiennych to korzystna technika zarówno do usunięcia migdałków podniebiennych w całości, oraz do redukcji ich objętości (zmniejszenia), w sytuacji kiedy nie ma wskazań do ich całkowitego usunięcia, a istnieje potrzeba żeby je zmniejszyć.

Koblacja wykonywana jest wyłącznie w znieczukeniu ogólnym ( „całkowitym uśpieniu” ) zarówno u dzieci jak i dorosłych. Przewagą koblacji w porównaniu z techniką klasyczną w operacjach migdałków podniebiennych jest łagodniejszy przebieg pooperacyjny i mniejsze dolegliwości bólowe.

Więcej informacji dostępnych na stronie: www.eskulap-konin.pl

POTRZEBUJESZ POMOCY

  • 510 140 460

Rejestracja telefoniczna w Koninie

Czynna od poniedziałku do piątku od 9:00 do 19:00

  • E-mail

Pacjentów z Konina oraz subregionu Konińskiego (Turek, Słupca, Koło) proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny, mailowy pod adresem: biuro@laryngolog-konin.pl lub przez formularz kontaktowy.

Laryngolog Konin

  • Konin 62-500, ul. Wodna 37
  • +48 510 140 460
  • biuro@laryngolog-konin.pl

Masz pytanie? Napisz