Zakres usług

SPECJALISTYCZNY GABINET LARYNGOLOGICZNY ŚWIADCZY USŁUGI;

konsultacje, diagnostykę oraz leczenie dzieci i dorosłych z zakresu chorób uszu, nosa, zatok, gardła, krtani i szyi.

Działalność  gabinetu ukierunkowana jest szczególnie na;

DIAGNOSTYKĘ I LECZENIE ZAWROTÓW GŁOWY, ZABURZEŃ RÓWNOWAGI ORAZ SCHORZEŃ BŁĘDNIKA

Zajmuję się rehabilitacją zawrotów głowy, w tym leczeniem jednej z częściej występujących przyczyn zawrotów głowy, czyli łagodnych napadowych położeniowych zawrotów głowy, wywołanych przez otolity. W diagnostyce zawrotów głowy używam rutynowo specjalnych okularów powiększających tzw. Frenzla, ułatwiających przeprowadzenie wielu testów diagnostycznych. Stale szkolę się w tym zakresie uczestnicząc w wielu specjalistycznych kursach z zakresu zawrotów głowy.

LARYNGOLOGIĘ DZIECIĘCĄ

W ramach diagnostyki laryngologicznej u dzieci wprowadziłem w gabinecie nowoczesne i dokładne badanie migdałka gardłowego kamerką (nasofiberoskopię), jako rutynową metodę badania, oraz endoskopię uszu umożliwiającą precyzyjną diagnostykę uszu środkowych.

DIAGNOSTYKĘ I LECZENIE CHRAPANIA

W ramach Oddziału Chirurgii Jednego Dnia Eskulap w Koninie wykonuję zabiegi związane z leczeniem chrapania. Oprócz tradycyjnych zabiegów leczących chrapanie wykonuję nowoczesne zabiegi wszczepienia implantów podniebienia miękkiego.

DIAGNOSTYKĘ USG W LARYNGOLOGII U DZIECI I DOROSŁYCH

USG (ultrasonografia) to jeden z priorytetów diagnostycznych w moim gabinecie, jako metoda szybka, bezpieczna i małoinwazyjna jest przeze mnie wykorzystywana rutynowo. Poprzez samokształcenie, praktykę i liczne kursy staram się stale podnosić umiejętności w tym zakresie.

DIAGNOSTYKĘ I LECZENIE PROBLEMÓW ZE SŁUCHEM I SZUMAMI USZNYMI

W terapii szumów usznych, oprócz leczenie farmakologicznego wykorzystuję uznaną metodę leczenia szumów usznych poprzez habituację (TRT).

ENDOSKOPIĘ W LARYNGOLOGII

Badanie uszu, nosa, gardła i krtani z wykorzystaniem sztywnych lub giętkich endoskopów, z uwidocznieniem szczegółów anatomicznych na ekranie monitora.

LECZENIE OPERACYJNE W LARYNGOLOGII

Leczenie operacyjne u dzieci i dorosłych w zakresie podstawowych zabiegów laryngologicznych, realizowane w Oddziale Chirurgii Jednego Dnia Eskulap w Koninie, przy ulicy Szeligowskiego 1, z którym łączy mnie wieloletnia współpraca.

LECZENIE INHALACJĄ LARYNGOLOGICZNĄ AMSA

Specjalistyczna inhalacja laryngologiczna AMSA, umożliwiająca małoinwazyjne i bezpieczne leczenie wysiękowego zapalenia ucha środkowego i zatok u dzieci i dorosłych oraz problemów z chorymi trąbkami słuchowymi.